جشنواره غذای خانگی به نفع معلولین ذهنی شدید

نوشته شده توسط مدیر - 1396/12/16 ...

در گوشه و کنار شهر شاید شما هم شاهد برگزاری نمایشگاه ها، جشنواره ها و برنامه هایی باشید که به نفع خانواده های نیازمند در حال انجام خدماتی باشند. یکی از این خدمات که در سال های اخیر رواج پیدا کرده است برگزاری نمایشگاه ها و جشنواره های فروش غذا است

چند روزی است پارک لاله مشهد، میزبان خانم هایی است که به نفع دختران معلول ذهنی شدید (ایزوله) دور هم جمع شدند تا با فروش محصولات خانگی و دست ساز خودشان در مخارج آنها کمکی باشند.

 

فاطمه رضوانی خانمی میان سال است که از این بانوان به فروش پیازداغ و ترشی جات مشغول است. او دلیل شرکت کردن در این جشنواره را کمک به بچه های معلول ذکر می کند و می افزاید: اولین باری است که در این گونه جشنواره ها شرکت می کنم، از صبح آمده ایم اینجا و تا الان من فقط یک پیاز داغ فروخته ام. امیدوارم مردم از این مواد غذایی استقبال کنند و ما بتوانیم با کمک آن ها در ایام سال نو، دل بچه ها را شاد کنیم.

***

خانم صادقی هم با میزی از خشکبار و میوه های خشک که خودش آن ها را آماده کرده است به این جشنواره آمده؛ او هم به دنبال کاری نیکو برای نیازمندان و به‌ویژه معلولان است. می گوید: آمدیم تا خدمتی به آن ها بکنیم.

***

مسئولیت برگزاری جشنواره با خانمی است به نام شکرباری؛ او درباره این جشنواره می گوید: این جشنواره از امروز تا جمعه ادامه خواهد داشت و هرروز از 9 تا 11 صبح و بعد از ظهر 17 تا 21:30 خانم ها برای فروش حضور خواهند داشت.

شکرباری می افزاید: این برنامه با همکاری شهرداری، پایگاه بسیج و پایگاه بهداشت به نفع بچه های معلول ذهنی راه اندازی شده است که امیدواریم نتایج خوبی برای بچه های معلولی که عمدتا بی سرپرست هستند داشته باشد.

 

وی با اشاره به اینکه این جشنواره برای اولین بار از سمت مرکز آنان برگزار می شود؛ می گوید: در مرکز ما 45 دختر معلول ذهنی بالای 14 سال نگه داری می شود که اکثرا بی سرپرست هستند و متاسفانه با یارانه ناچیزی که دولت پرداخت می کند نمی توانیم هزینه های آن ها را تامین کنیم و مجبوریم برنامه هایی از این قبل داشته باشیم.

***

لازم به ذکر است این جشنواره غذا در پارک لاله واقع در بلوار هفت تیر در حال برگزاری است و انواع غذاهای خانگی مانند آش، ساندویچ،سالاد ماکارانی، پیراشکی، کوکوسبزی،انواع دم نوش ها، انواع ادویه ها، ترشیجات و خشکبار درآن به فروش می رسد.